Jdi na obsah Jdi na menu
 


106. Kam s ním

DOPIS ADRESOVANÝ SMO

Vážení,

je tomu už pár let, kdy jsem se rozhodl poskytnout pomoc přírodě, městu, spoluobčanům. Na pozemku našeho města jsem si vymezil prostor o rozloze cca dva hektary, který alespoň čtyřikrát během roku vyčistím od svinčíku napáchaném občany nacházejícími se v morálním ofsajdu, těmi, které uspokojuje opojný pohled na zaneřáděné okolí. Během roku takto zlikviduji až třicet plastových pytlů bordelu, které pak ve svém voze odvezu do příslušných kontejnerů.

Výše zmíněnou bohulibou činnost jsem naposledy provedl právě dnes 29.11.2016. A právě dnes nastala průlomová situace, kdy mojí ženě došla trpělivost, nazvala mě nemravnými synonymy a dodala, že mi nebude nadále tolerovat nákup pytlů, pracovních rukavic, pohonných hmot, praní znečištěného oděvu i čištění automobilu, ve kterém chlívek odvážím. Prý tím jen podporuji tu holotu nezvedenou, která správným normám chování nikdy nepřivykne a vždycky bude fungovat jen jako zbytečný spalovač kyslíku. Říká se, že prý ženská má vždycky pravdu. Tím si nejsem úplně jistý, ale její řeč na mě udělala silný dojem a pro tentokrát jí dávám za pravdu.

A tak, abych doma předešel dalšímu válečnému konfliktu, obracím se na vás, SMO, abyste nechali zmíněný odpad odvézt. Jedná se o pět pytlů směsného odpadu, dvě pneumatiky a jeden televizor zn. Orava, což dokládám v příloze textu. Vše je uskladněno nad letním kinem na konci ulice Na Vyhlídce, sto metrů za posledním domem. Navigaci netřeba, cesta je sjízdná.

Těším se na odpověď a další spolupráci.

Příjemný den přeje Dědek

Po osmi dnech mi přišla následující odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět ze dne 29.listopadu, řešení této situace ovšem není v naší kompetenci. Vaše žádost byla předána na vyřízení na MěÚ Orlová, odbor správy majetku a hospodářské správy.

S pozdravem a přáním pěkného dne ….podpis

 

Moje stručná odpověď:

NEUVĚŘITELNÉ!!!

Na to jsem se rozhodl ozdobit dnešní den dalším romantickým zážitkem: Vypravil jsem se na malý výlet do ulice, kde jsem nasbíraný odpad uskladnil, naložil ho do svého vozu a odvezl. Doma, asi tak po hodině mne překvapila zpráva od SMO:

Dobrý den,

pro Vaši informaci, na základě objednávky z MěÚ Orlová na odvoz a následnou likvidaci Vámi sebraného odpadu, byl tento pracovníky naší společnosti dnes odvezen. Děkujeme za Vaši aktivitu v oblasti odpadového hospodářství.

S pozdravem …..podpis

Hned jsem si zašel zchladit hlavu do ledničky, nalil si resuscitačního panáka a teprve potom odpověděl:

Vážení,

dnes není Silvestr, takže legraci stranou. Složité úřední postupy mi nedávají žádný důvod k velkému nadšení. Právě dnes, cca v 10:30h, jsem zajel na zmíněné stanoviště, odpad naložil do nových pytlů a odvezl, tudíž Vaše informace je mylná.

Opouštím svoje vytčené cíle, UŽ TO DĚLAT NEBUDU!!!

Silný dojem na mne udělala další odpověď ze strany SMO:

Dobrý den,

ano, máte naprostou pravdu, zřejmě nějaký informační šum. Nicméně bychom Vás chtěli požádat, abyste se v takovýchto případech obracel rovnou na MěÚ. Jedná se o úklid černé skládky na území města. Likvidaci ve většině případů zajišťuje naše společnost, ale až na základě požadavku – objednávky ze strany města. Minimálně tímto postupem dojde ke zkrácení lhůty likvidace odpadu a předejdeme případným zmatkům, kdy naši zaměstnanci zbytečně vyjíždějí k likvidaci odpadu, který na určeném místě již není.

S pozdravem ….podpis

Tu jsem ve vzduchu ucítil střelný prach a z „informačního šumu“ mi zašumělo v hlavě. V úterý, kdy se z této oblasti odváží odpad stačilo pracantům říct, ať na konci ulice zmíněných pět pytlů přiloží a nečekat na kolotoč příslušných úředníků. Vlastně mohu být rád, že jsem nebyl obviněn a sankcionován za založení černé skládky a tak raději definitivně skládám svoje zbraně.

Dědek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

-

(chyťteho, 16. 1. 2017 20:36)

Dědku, nebuď líný a píš, my negramoti za tebe tvořit nebudeme !

Re: -

(Kámo, 23. 1. 2017 15:48)

Budu muset otočit stránku a zvolit jiné téma. Zatím si připadám, že házím hrách na zeď. D.

Odpoveď.

(Jirka, 14. 12. 2016 15:21)

No to je úžasné - poslal jsem odkaz Jirkovi a celou povídku jsem dal na facebook.