Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.JAXEM_PORUŠIL_DESATERO

6. 12. 2008
JAXEM PORUŠIL DESATERO
 
Řeknu vám, že stát se důchodcem není žádná sranda.Takovému penzistovi se rázem změní zažitý rituál a když nezachytíš první nápor nástrah důchodcovství, můžeš utrpět třeba i újmu na zdraví.A tak bacha! Známý nepřítel tě dědku přece nemůže ohrozit a tak jsem tasil svůj předem promyšlený trumf-„Dědkovo desatero“.
 
1.Nepřežírat se, myslet na optimální váhu, BMI a cholesterol v krvi.
2.Žrát zdravě, nenakupovat dopředu, jako by se očekával hladomor, nenakupovat potraviny v akci.
3.Chlastat jen 1x týdně a střídmě.
4.Pravidelně 2x za týden s babičkou udržovat sexuelní aktivitu a to pro radost, nikoliv jako povinnost či trest.
5.Každý den minimálně 1hodinu věnovat údržbě domácnosti, zahrady nebo auta.
6.Každý den musí mít kvalitní náplň:a)sportovní
                                                            b)kulturní
                                                            c)společenskou.
7.Pečlivě vážit a vybírat programy v televizi a nečumět na všechny kokotiny.
8.Řádně pečovat o zdraví babičky a úspěšně bojovat proti jejímu pohodlí, kuřáctví a alkoholizmu.
9.Pečovat o svůj i babiččin pěkný vzhled, taktéž hygienu.
10.V boji proti skleróze se věnovat pravidelnému sebevzdělávání a bystření rozumu.
 
S mojí ženou, jak jí důvěrně říkám „babička“(no co, však jsme penzisti oba), máme mnoho společných zájmů, ale s některými jejími zálibami však srovnat krok nedokážu, avšak musím je respektovat.Jedenkrát za týden mám povinnost navštívit některý z mnoha obchodních řetězců a trpět tam jak to zvíře.Mnozí zákazníci si jistě říkají, jak to těm staříkům spolu sluší a netuší, že babku za ruku držím jen proto, abych poněkud zbrzdil její vášeň v nakupování.Jednotlivé sektory „řetězce“mají specielní názvy. Například v oddělení dusičnanů nakupujeme zeleninu,v oddělení dobré nálady se nakupuje alkohol. Jedině v této lokalitě mezi námi panuje vzácná shoda a společně vzpomínáme, z čeho nám kdy bylo šoufl a co nám naopak svědčilo. Největší neshody však panují v sektoru karcinogénů, tam babka uzdu svojí vášni povoluje naplno a já se z masny dobrovolně vzdaluju do ústraní. Po půlhodině si mě moje polovička najde s košem doplněným uzeninami a spokojeným výrazem v tváři někde ve sportpotřebách. Pak ještě vymeteme regály v oddělení bifidus aktiv na výrobky z mléka a končíme v sektoru testerů, kde se pěkně navoníme, aby nám to vydrželo a mohli jsme se doma očichávat jako fetmeni. Po zaplacení vždy od pokladny spěchám přímo na toaletu, ne kvůli akutní potřebě, ale proto, abych si čelo a zátylek omyl ledovou vodou. Konečně je babiččin absťák zažehnán a můžeme pelášit k domovu rychlým cvalem, jako Šemík k Neumětelům.
„Dnes k večeři budou klobásy“- hlásí babička. Říkám si - pozor změna! (ona by se těma karcinogenama mohla futrovat pořád).Následovala dlouhá a neklidná noc a nejen noc, ale i ještě další celý den a pak ještě jeden….Nezabíral perník ani hořký čaj, nezabraly sušené borůvky ani živočišné uhlí, po dvou dnech úbytek na váze činil 5kg.Pátral jsem po příčině mého problému. Je to jasné!: Buřt byl zakoupen v AKCI, aniž prošel pračkou na maso.Tak to teda nepůjde!Dědkovo desatero ode dneška bude platit i pro babku a bod 2 především!
 
Tento příběh je věnován Pavle R. z Frýdlantu n.O., protože nejlépe fotí, v listopadu má narozky a hlavně je moje kamarádka.
                                                                               Dědek      
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář