Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.Jak_jsme_sbirali_hriby

10. 12. 2008
Jak jsme sbírali hřiby.
 
Zavařené houby z minulého víkendu zkončily na W C speciál, aniž prošly zažívacím ústrojím, neboť jako všechno co babička zavaří, je nebezpečné konzumovat pro značnou kyselost. A tak jsme se vydali na hřiby znovu. Babička vždy dodržuje 3 zásady:
      
a)     Nikdy neodchází od auta dále než 150m, aby se neztratila, ale nakonec se stejně ztratí,protože její smysl pro orientaci je na úrovni schopnosti zavařování. Kokota si vždycky nechá zdrhnout za dědkem na Lysou a tak zůstává bez navigátora, zkrátka v prdeli.                                              
b)     Nikdy nedodrží stanovenou hodinu "H"návratu.                                                                                                                                                            
c)      Během hledání hub v pravidelných půlhodinových intervalech si dělá čurpauzu a aby na nefrekventované lesní pěšince náhodou někdo nezahlédnul její polokoule, odchází za potřebou až do hloubi lesa, za nejtlustší buk a do nejvyšší trávy.
 
Žádné zavařování nebude, jsem rozhodnul ,houby očistil a nakrájené dal do mražáku.Tu se z koupelny ozval mohutný řev! Napadlo mě, že babičku ohrožuje nějaký potkan nebo vetřelec, a tak jsem odhodlaně s nožem v ruce vtrhnul do koupelny a hrůza - vidím něco, co jsem ještě nikdy neviděl: Bába s koulema! Přesně symetricky, v těsné blízkosti přístroje - dvě napitá klíšťata. Roztřepaná babička si tam  neviděla, musel tedy dědek provést "Zákrok v rozkroku", a tak se to moje povídání mělo původně nazývat.
 
"S"den byl zrušen,tečka.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář