Jdi na obsah Jdi na menu
 


67.ČERVENEC A FICHTLDAY

ČERVENEC A FICHTLDAY

 

Báseň: Když tě štípne mravenec

             naskočí ti pupenec

             a když přijde červenec

             ….je na Žuchově fichtlday.

 

(No sakra, tož to se mi moc nepovedlo, ale pravda to je.)

 

Tak mimořádnou událost, jakou je Fichtlday na Žuchově, nelze v žádném případě podcenit. A protože jsem se dosud zúčastnil všech devíti ročníků a vždycky k plné spokojenosti, řekl jsem si, že této  významné a slavnostní akci dám v letošním roce odpovídající punc.

Ze svojí knihovny jsem vytáhnul publikace o etiketě od Guta Jarkovského a Ládi Špačka, abych si osvěžil znalosti v dodržování správných mravů ve vybrané společnosti. Je to jasné: Nejběžnější večerní tmavý oblek si necháme na méně významné akce. Současný vrchol elegance - smoking použiji v divadle či na plese. Žaket nevlastním, navíc se nejedná o svatbu ani žádnou extrapárty.  Pro nejvýznamnější slavnostní akce je předepsán white tie/cravate blanche neboli FRAK.

Svoji starou a mechem obrostlou kostru jsem navlékl do černého kabátu se šosy a lesklými špičatými klopami. Bílou košili s tuhým límcem i manžetami jsem doplnil elegantními manžetovými knoflíčky. Dalším doplňkem byla bílá hluboce vykrojená vesta z lesklého materiálu a motýlek, samozřejmě rovněž v bílé barvě. Černé kalhoty musí mít lesklé lampasy. Nezbytné jsou černé ponožky prodloužené délky, aby pán v žádném případě (ani při pádu) neobnažil svoje chlupatá lýtka. Černé lakovky, bílé rukavičky, případně hůlka špacírka a elegantní černý cylindr, to jsou další neodmyslitelné doplňky garderoby gentlemana. Náramkové hodinky a ozdoby byť i z drahých kovů se nenosí. Takto vybaven jsem se na svém motokole značky Stadion S-11 z r. 1958 chystal vyrazit na akci Fichtlday-Žuchov 2012, když mi cestu zastoupila moje žena-babka Velitelka. Vždycky, když chce vyslovit něco významného, vrazí dlaně do svých kyprých boků, lehce se předkloní, zhluboka nadechne a zřetelně vysloví svoji myšlenku. Nebylo tomu jinak ani dnes: „Dědku, když jsi před dvěma týdny při sklizni spadnul z višně, nemyslela jsem si, že sis ublížil až tak moc. Jezdit na motocyklu ve fraku a cylindru je nepřípustné! Až tě zase zatknou ostří hoši, co mají pomáhat a chránit, tak ti pomůžou akorát do ústavu, kde tě bude chránit leda doktor Chocholoušek. Vzpomeň si na svoje poslední zatčení, když jsi  v marketu platil falešnými penězi, nebo na problémy s policií, když jsi demonstroval s bezdomovci! To ti nestačilo!?“

Takovéto kecy musím poslouchat neustále a přitom mám tolik rád klid. Pomyslel jsem si, že by měla začít víc pít, aby nebyla tak moc chytrá, ale budu už raději mlčet, tím nic nezkazím.

 

Rozhodla jsem se, že Dědka na jeho“akci roku“ překvapím a proto hodinu před startem dorazila na místo motorkového dostihu. V davu sto sedmdesáti účastníků nebyl problém ho najít. Špacíroval se tam důležitě a rozvážně jako páv, s každým si podával pravici, vedl chytré řeči, které čerstvě načerpal v knihách o etiketě. Očumoval motocykly svých soupeřů a dělal si fotodokumentaci o jejich vylepšeních. Jeden z kozidechů měl dokonce tři svíčky, z nichž dvě byly hřbitovní. Jak jsem se později dověděla, taktéž u hřbitova svoji pouť závodem skončil a to právě kvůli svíčkám. Uzdu kreativitě popustili také Andrea s Vojtou, kteří mají před svatbou, proto nastoupili na generálku ve svatebním oděvu. Opět letos nechyběl orgán Es En Bé, hasiči a další. Vedro, dým, prach, dunění motorů, bojová vřava, odhodlání všech borců, taková byla atmosféra těsně před startem. Pro mě hlavní je, že se i Dědkovi podařilo odstartovat a  dojet ve stanoveném limitu. Na tváři si pak nesl masku spokojenosti a od samé  radosti mi letos do sbírky erotického prádla koupil takové moderní tílko v reflexní barvě s nápisem Fichtlday 2012. Krásně se mi v něm budou rýsovat faldy, ježto je mi o tři čísla menší než bych potřebovala, ale k těm tangám, co mi koupil loni na stejné akci, půjdou perfektně.

Nakonec musím říci, že s Fichtludálostí jsem byla spokojená a na příští - desátý ročník už se cekem těším. A tak milí organizátoři, už shánějte nějaké erotické podprdy, aťs Dědkem máme další trofej ve vybavení pro vzácné intimní chvíle.

 

                                                          Fichtldayi zdar, Babka Velitelka a Dědek Beskydský

                                                                                                                (Červenec 2012)

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Fichtlday 2012

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář