Jdi na obsah Jdi na menu
 


70.ŘÍJNOVÁ EVOLUCE

ŘÍJNOVÁ  EVOLUCE

 

„Ale copak, Janičko, ty jsi dnes nešla do školy? To není dobré, pouhé dva měsíce před maturitou, studium bys zanedbávat neměla.“

„Mně se, taťko, dnes neudělalo dobře, proto jsem raději zůstala doma.“

„Tak to je jiná. Taky se necítím být ve svojí kůži, proto jsem se uvolnil z práce.  Převléknu se a zajdu k lékaři. To budou ty vrtochy jara.“ Poznamenal otec a otevřel dveře skříně, ve které jsem byl jak na potvoru ukryt JÁ. Stál jsem tam jen tak, všude bez, s rukama překříženýma před orgánem, který vrtochy jara a moje chlípné touhy vnímal úplně jinak. „Dobrý den, pane Černý……je Janička doma?“ Nic moudřejšího mne nenapadlo. Doma mě učili dobrým mravům a slušným pozdravením se přece nedá nic pokazit. Pan Černý však pro vybrané mravy neměl pochopení. Padnul na kolena, (ne přede mnou,) aby z pod postele vytáhnul svoji Janičku, kam se během krátkého uvítacího ceremoniálu stačila ukrýt, a už ji ráznými a zvučnými pleskanci vyplácel přes holé půlky. Pak si jen otřel orosené čelo a bez komentáře opustil doupě neřesti. Později jsem se dověděl, že pan doktor pro značně vysoký tlak nabídnul tatíkovi hospitalizaci, ten ji však odmítnul se slovy „To budou jen vrtochy jara“.

 

Se svojí drahou jsme si sedli naproti sobě a radili se, kde se stala chyba a co bude dál.

-          První chybou bylo to, že v pracovní době se má pracovat a ne se smýkat po doktorech. A taky se má chodit do práce slušně ustrojen, aby se pro všechny případy nemuselo chodit zbytečně domů.

-          Chyba druhá, zásadně nevolit šatník jako vhodnou skrýš. Mohlo by se stát, že rodič nebude mít v úmyslu včas vyklidit teritorium a pak inhalovat zápach naftalínu, prach ze starých zimníků a nedostatek kyslíku, to není zrovna dobrý relax. Proto mají zůstat klíče v zámku, aby byla zajištěna potřebná časová rezerva. Předem je si nutno vytvořit cestu pro rychlý a bezpečný únik oknem.

-          Třetí chyba, pro všechny případy je nutno mít předem nacvičený scénář: „Protože jsme měli ve vyučování volnou hodinu, odskočili jsme si domů, abychom si zopakovali látku z anatomie, ze které právě v příští hodině máme písemnou práci.“

Tu mezi námi zavládlo mimořádně velké porozumění. Shodli jsme se na tom, že trénink na manželství (vzdor dílčímu neúspěchu) nebudeme podceňovat, pouze změníme taktiku. Abonentní koncerty vážné hudby byly pro nás předmětem splněných erotických tužeb a  společných snů. Páteční večery se tak staly našimi dny svátečními a dvě sousední místa v koncertním sále pravidelně zůstávala neobsazená.

 

Osmadvacátý říjen, byl už tehdy státním svátkem. Říkalo se mu Den znárodnění a právě tento den se stal naším velkým životním mezníkem. Tehdy jsem do soukromého vlastnictví pojal svoji ženu ,spolubojovnici‘, dnes  ,babku Velitelku‘.

Zrovna včera jsme při lahvi červeného slavili šestačtyřicáté výročí a probírali, jakou evoluční cestu jsme dokázali společně ujít.

„Víš, babko, vy ženské to s námi máte jednoduché. Každý chlap má pouze dva erotogenní body, o které by se jejich protějšky měly postarat. Je to břuch a orgán, v pokročilém věku už jen to první. Kdyby byl u žen každý erotogenní bod označen černým (v případě černošek bílým) puntíkem, byly by všechny kropenaté. U bab se umí erotogenní body shlukovat nebo naopak rozpínat, umí se i stěhovat, zanikat a hned zas vystrčit růžky, kde by to nikdo neočekával, zkrátka dělat si z nás chlapů vyloženě jen srandu. Máme to s vámi fakt těžké. Tak to je a vývoj nezastavíš. Přišel jsem na to na základě svého vlastního, dlouholetého vědeckého bádání a do budoucna hodlám sestavit tým odborníků i odbornic na průzkum…..“

„Dědku, mlč! Je vidět, že nemáš nic pořádného na práci! Měl bys jít do politiky a prosadit odchod do penze na devadesát roků věku, aby důchodci neměli čas na takové kraviny, které mi tady předvádíš! Ukaž mi jaký dárek jsi mi k výročí pořídil, protože tím předminulým ze sexshopu ses moc nevytáhnul. A to ses nestyděl  ještě zveřejnit to na tvých stránkách, které naštěstí stejně nikdo nečte.“

„Babičko, tady máš. Koupil jsem ti lístek do divadla. Na operu. Na zamilovanou operu. To se ti bude líbit.“

„No co jsem říkala. Je snad v televizi málo kouzelných zamilovaných seriálů? Tady máš pytel buráků a pořádně si nacpi tu svoji erotogenní zónu“.

 

 

 

P.S.:

A když je za námi ten evoluční říjen, přikládám rekapitulaci významnějších akcí:

 

1. Plavecká soutěž měst

2. Závody na histor.kolech „Biskupický kalíšek“

3. 25km běh v Polsku (Rybost)

4. Memoriál M.Pětroše 10km běh

5. Koncert sboru Musica Bohemica

6. Kobeřický půlmaratón

7. Taneční zábava s Black&Brown

8. Porubský čtvrtmaraton

 

                                                 A to je pro říjen všechno, 29.10.1012 Dědek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář