Jdi na obsah Jdi na menu
 


71. Nešťastný listopad

NEŠŤASTNÝ   LISTOPAD

 

„Dědku, sedni na kolo, dokud je ještě hezky a zafič profárat ty tvoje kšefty, Vánoce se blíží a už první nápor invazí je třeba zachytit.“ (Moje kšefty jsou sportpotřeby a kšefty mé Velitelky jsou hadrárny a řetězce se žrádlem.)

 „Babko, proč bych měl marnit čas v nákupních střediscích, když ještě před svátky je plánovaný konec světa!? Já s tebou nebudu polemizovat na vědecké úrovni, ale faktem je, že 21.12.2012 ve 12hodin to přijde. Naše planeta bude procházet nulovým galaktickým pásmem, ztratí se veškerá energie, zmizí magnetizmus, nastane absolutní tma, bezvětří, ticho …a šlus. Někteří badatelé garantují definitivní konec zmizením v černé díře, jiní předpokládají, že po odeznění těch nejstrašnějších hrůz několik jedinců přece jen přežije. Doufám, že mezi ně budu patřit. Já se totiž zabarikáduji pod postelí, zahrabu se do peřin, do kterých zatnu zuby i nehty, budu kopat, řvát…. nedám se!!! Všude na světě budou dva dny před touto nezvratnou scénou nonstop otevřené veškeré markety, hospody, bary, nevěstince a všechny nákupy a služby poskytovány zcela zdarma. Ale netěš se. Pouze v naší zemi tomu tak nebude. Dokonce se začnou prodávat odpustky, aby se na lidech ještě co nejvíce trhlo. Sice nevím, kdo to vymyslel, ale tuším. Mám to z nejvýše informovaných kruhů a tam se přece nelže.“

„Vidíš, Dědku, a já jsem si myslela, že s věkem přichází i moudrost a ono je to přesně naopak. Ber kolo a vypadni!“

Jel jsem svižně a u toho ještě stačil čumět po babách, když to přišlo. Kolize s obrubníkem chodníku, salto mortále a zlomená žebra. Nejdříve jsem si pomyslel, že konec světa nastal právě teď a chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, že tomu tak není. Posbíral jsem svoji starou kostru a zkontroloval, jestli mi netrčí žebra z břucha, pak jsem s nadlidským úsilím zvedl mučící nástroj-kolo a odporoučel se k domovu. Cestou jsem přemýšlel nad tím, že zranění nemohu nechat zatvrdnout a co bude s mojí zítřejší oblíbenou etapou Lysacupu od přehrady Šance.

Sešel se nás rekordní počet borců, prý 337. Je jasné, že záhy po startu jsem peloton jistil z poslední pozice. Někde v polovině se mi podařilo pár opozdilců ,předběhnout‘. Nevěřím tomu, že moje žena měla větší porodní bolesti než dnes já…a pokud ano, pak ji odprosím za to, co všechno musela díky mým chlípným touhám vydržet. Celý pokřivený, kňučící jak malé štěně, vulgárně nadávající jsem se sunul kupředu. Tu se přede mnou vyskytla další oběť. Byla to taková zdravě vypadající, dobře rostlá ženská, a tak si říkám ,Zkus to!‘. A ono to vyšlo. Když jsem ji minul, vulgárně jsem zaklel: „Do řiti!“ Ona na to znělým hlasem: „Co? Do řiti? Ne, do ....!!!“ Rád bych ono podstatné jméno uvedl, (možná to bylo citoslovce,) ale nevím, jak se správně píše. Jestli mám napsat po p krátké nebo dlouhé i,í a po č  dát e nebo i.  Hledal jsem i ve slovníku, ale nenašel. A psát chyby v pravopise, to by nebylo slušné, to bych se styděl. Na druhou stranu jsem byl rád, že se silami v prdeli nejsem sám a tím si ona sportovkyně u mě získala velké sympatie.

Na druhý den se moje zranění rozleželo a nastaly chvíle obrovských muk. Proto vám milí přátelé poskytnu několik cenných rad do života:

  1. Nikdy si nelámejte žebra, pokud nejste zcela zdraví. Smrkání, kuckání, kašel sebou přinášejí ukrutné bolesti, pořádné kýchnutí smrt!
  2. Jezte pouze tekutou a projímavou stravu. Čas strávený na hajzlu sebou v opačném případě nepřináší uspokojení ale ukrutná muka.
  3. Nesledujte žádné zábavné pořady v televizi. Smích škodí!!!
  4. Nevěřte na žádné Brufeny, Koňské masti a podobné nesmysly, nic nezabírá. Jedině konzumace tvrdého (samozřejmě nepančovaného) alkoholu poněkud zmírní vaši bolest. Alkohol uvolňuje nejen morálku, ale hlavně taky nervy a navíc otupuje mysl, a to se hodí.
  5. Zásadně (a to i v mrazu) spěte při otevřeném okně. Je to důležité proto, kdyby přišla vaše poslední chvíle, aby duše mohla v klidu opustit tento svět.
  6. Nikomu se nesvěřujte se svým utrpením, nikdo vám neuvěří a ještě vás budou mít za hypochondra. (Jako mě.)

 

Tak to by bylo asi všechno k listopadu. Nebudeme ovšem zoufat, příští měsíc bude určitě veselejší a hlavně po tom 21.12. to znova rozjedeme na plné kule.

 

                                                                                                     30.11.2012 Dědek B.

P.S.:

Ještě rekapitulace aktivit penzisty:

3.11.  Hornická 10

4.11.  1.etapa Lysacupu

6.11.  Koncert opererních árií

11.11. 2.etapa Lysacupu

15.11. Opera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

17.11. ŽEBRA!!!

18.11. 3.etapa Lysacupu

29.11. Koncert Permoníku

30.11. Setkání ,Ocelových mužů‘ (Atom)

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

konec světa nenastane..22.12. je přeci LC!

(Lucka O.celačka, 11. 12. 2012 9:51)

Dědku, moc pěkný článek. Jsem se v práci už dlouho tak nenasmála:) Tak doufám že se 22.12. potkáme na startu LC a budeme se radovat ze života na tomto světě!!! sportu zdar.

Důvěrně znám...

(Jirka Pepa Team FM, 4. 12. 2012 11:10)

aneb sportem k trvalé invaliditě, neboť jsem tak dopadl stejně ke konci dnešnich prázdnin po jednom fotbalovém turnaji:-( A opravdu nic nepomůže, jen čas.

Staré přísloví

(Jirka, 2. 12. 2012 18:08)

Jo, jo - jak říkala moje babička: "Roki tu sum a rozumu nima !"
:-)

Pozdrav

(Majka, 2. 12. 2012 7:44)

Zdravím, velmi decentně napsáno. Přeju zdaví. A taky radost ze dnů, kdy nás nic nebolí.....