Jdi na obsah Jdi na menu
 


82.JEŽÍŠKOVI

 

Můj drahý Ježíšku.

Řeknu Ti, že jsi mě o minulých Vánocích pěkně naštval. Žádala jsem Tě o jeden jediný skromný dáreček, a to o pejska. Bylo mi úplně jedno jestli bude malý, velký, tlustý, tenký, bílý nebo černý, vždyť víš, že rasista nejsem. A zase prd. Žádný čtyřnohý miláček na mě z pod stromečku radostně ocáskem nevrtěl. Nebýt našeho skvělého dědy, který po svátcích naklusal s hudebně nadaným ,jezevčíko-dalmatýnem‘ a situaci tak zachránil, bylo by smutno v našem domě. Letošní objednávka je natolik specifická, že v žádném případě v tom našeho úžasného dědu nemůžeš zase nechat.  Hned pochopíš proč.

Přála bych si do svého pokojíčku ,Centrální stanoviště‘. V podstatě jde o stůl, který by měl mít tvar podkovy nebo tvar písmene ,U‘, to je fuk. Na stůl počítač HP ENVEY s dotykovým LED monitorem 27´´, Acer v HD rozlišení + 3D, kvalitní dřevěné reproduktory, web kameru a stereosluchátka s mikrofonem. Samozřejmě nesmí chybět barevná tiskárna s kopírkou. Zajisté Ježíšku víš, že kvalitní počítač s příslušným vybavením je neoddělitelnou součástí současného duchovního života téměř každého. Taky bych stále měla ráda po ruce svůj iPhone 5S a vícerežimový tablet, na to ovšem potřebuji příslušné stojánky.

Levé křídlo ,U‘ stolu bude určeno ke zkrášlování, líčení, odličování atp. Bude na něm stojací zrcadlo, věšáčky na náušnice, prstýnky, náramky, řetízky a jiné ozdoby, v šuplících pak několik  sad šminek, oční stíny, krémy, štětečky, deodoranty, make up, pudr, kartáče, kulma, žehlička na vlasy,… prostě vše, co je nezbytné pro mladou ženu.

Pravé křídlo Centrálního stanoviště bude fungovat jako pult rychlého občerstvení, abych od svého počítače nemusela odbíhat do kuchyně. Pod jídelní deskou bude malá lednička a v ní Cola, energetické nápoje, nanuky, čokoláda, zkrátka útočná dávka potravin, kdyby se mi náhodou udělalo nevolno od hladu. Čas od času je přece nutné žrraludek doplnit. Samozřejmě nesmí chybět přihrádka na několik balíčků utěrek a papírových kapesníčků-těch není nikdy dost. A když jsme u hygieny, i pampersky by našly uplatnění. Proč několikrát za den odskakovat na toaletu! No ne?

Křeslo! Vydržet každý den mnoho hodin u počítače není žádná sranda, zejména u mladého člověka, který je ještě ve vývoji. Sezení si představuji v pohodlném otáčecím křesle na kolečkách, s nastavením výšky i polohy pro odpočinek, samozřejmě vhodně vypolstrované, s opěrkami rukou a hlavy. Možná by bylo vhodné z důvodu bezpečnosti na něj nainstalovat též bezpečnostní pás.

Poslední návrh na vybavení Centrálního stanoviště je úprava okna. Okno v mém pokojíčku je orientované na jih. Takový hrubý nedostatek v projekci! Ježíšku, víš, jak jsou nepříjemné dopolední ostré paprsky slunce? Jak mě ruší srnky a zajíci, pobíhající po našem pozemku, hlavně teď v zimě, když mají málo potravy? Nutně do okna potřebuji žaluzie, pokud možno s dálkovým ovládáním.

A to je všechno, můj milý Ježíšku. Uvědom si, že máš co napravovat. Konkurence je nemilosrdná. Moji rodiče taky bez problému přešli k RWE a k E-bance, a tak si dej bacha, ať se nerozhodnu využívat služeb konkurenčního Santa Klause nebo Dědy Mráze.

Měj se fajn a předem Ti děkuje  NIKI                                                                                   

 

Drahá Niki, za dvanáct dní oslavíš svoje čtrnácté narozeniny. Nemoc, kterou trpíš je sice neléčitelná, avšak během tří až pěti let sama odezní. Nazývá se ,puberta‘. Vydrž!!!

Ježíšek.

                                                                                                  14.12.2013   D.B.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář