Jdi na obsah Jdi na menu
 


88. PODĚKOVÁNÍ

1. 10. 2014

 

Každé ráno má naše domácnost neměnný scénář. Moje žena sedí v kuchyni u stolu, popíjí kafe,  se zaujetím studuje letáky a zapisuje si, jaké kde poskytují slevy, ve kterém marketu co nakoupí. To se mi vždycky naježí vlasy na hlavě, jako když hrom střelí do šnytlíku, a jdu si raději dát vlažnou sprchu. To prý pomáhá na nervy. Občas se mi v nestřeženém okamžiku podaří do těch jejich poznámek  vepsat svůj text: „V akci slepice-jistá stolice“, nebo: „Nakup v akci zeleninu, posereš se za hodinu!“a ještě taky: „Nečeká nás žádná sláva, hladomor se očekává!“ atp. Pro pána Jána, kdo to vymyslel? Postavit v okruhu půl kilometru Billu, Orla, Lídl, Alberta, Kaufland!? Ještě by to chtělo pořádný „Mekáč“ a občan bude spokojený.
 
Úderem deváté moje drahá vyráží do terénu uspokojit svoji vášeň. V batůžku na zádech si nese nezbytné potřeby: sadu igelitek, klubové karty jednotlivých obchodních řetězců, platební kartu, poznámkový blok, ještě jedny-silnější brýle, papírové kapesníčky, mobil, petku s nápojem ….
 
Před nedávným časem se babka vrátila ze svých pochůzek a stěžovala si, že jí bolí noha. Už jsem si říkal, že jí koupím trekové hole a taky takovou tu pojízdnou nákupní tašku, kterou používají skoro všichni důchodci a ještě deštník do podzimní nepohody, ale pak si říkám, že dvě ruce na tolik nářadí je málo. Nakonec bych ještě po řetězcích musel pobíhat s ní….no to bych se raději picnul. Bolest nohy pod patou ani na druhý den neustupovala, ba naopak ještě zesílila. A tak se moje drahá babka Velitelka rozhodla, že navštíví odborníka. Pan lékař jí dal obstřik, nohu opatřil zinko-klihovým obvazem, nařídil domácí léčení a nohu nezatěžovat. A tak jsem doma hospodařil sám, v klidu. Nepobíhal jsem po marketech jako splašený kůň a přesto nikdo netrpěl hladem, jen se trochu uvolnil mrazák a lednička.
 
A teď pozor! Právě včera byla moje žena se svým zraněním na kontrole a taky sundat zinko-klíh.
Přinesla písemnou lékařskou zprávu tohoto znění: POUŽÍVAT SPRÁVNOU OBUV A NEPŘETĚŽOVAT KONČETINY ZBYTEČNÝM CHOZENÍM PO OBCHODECH !
                                                      Mudr P. H.     
 
PANE DOKTORE, DĚKUJI !
                                                              Dědek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vášeň je vášeň - i obchody !

(Jirka V., 3. 10. 2014 14:25)

Jako obyčejně - pěkné a trefné ! U nás s tím rozdílem, že po obchodech běhám já, Š. této vášni ještě nepodlehla ale kdo ví ? Je teprve pár dnů v důchodě tak uvidíme. :-)